irc nickime ait kanalları nasıl listelerim

Comments · 1918 Views

irc sunucularında bulunan nickime ait kanalların listesini listemek için hangi komutu kullanmalıyım.

irc sohbet sunucularında çoğu zaman karşılaşılan sorunlardan bir tanesi rumuzumuzun hangi kanallara kayıtlı olduğunu öğrenmek isteyebiliriz.

bu tür durumlarda bazı komutlar kullanarak bu soruna çözüm bulabiliriz. bir sunucuya girdiğimizde nickimizi kaydedip orada yetkili olduktan sonra kendimize açtığımız sohbet odaları bulunmaktadır.

Bu sohbet odalarını zamanla unutup öylece açık kaldığını görmekteyiz. bu tür durumları gidermek için bazı komutlar kullanılmaktadır. 

Irc komutlarını sürekli aklımızda tutamayız bunun için internet üzerinden arattırdığımız zaman en iyi sohbet sitesi kahkaham.com a ait irc sohbet komutları içerisinde bulabiliriz.

Sohbet sunucularında sorun yaşamadan işlerimizi güzel bir şekilde yürütmek için komutlara hakim olmamız ve yetkilerimizi iyi bilmemiz gerekmektedir. 

Üzerimize kayıtlı olan kanalları görebilmek için nickserv üzerinden işlem yapmamız gerekmektedir. Nickserv komutlarından birçok özelliklerden yararlanabiliriz.

irc sunucularında nickimize kayıtlı kanalları görmek için aşağıdaki komutu kullanmaktayız.

Örnek : /Ns listchans 

sohbet sunucuların içerisinde en kaliteli ortam ve en iyi sohbet sunucusu olan kahkaham sohbet 7/24 gerçek dostluk ve arkadaşlığın mekanına bekleriz. 

Sohbet sitesine giriş için tıklayınız

Mobil sohbet giriş için tıklayınız

Comments