NßA'De CoViD iZNi..!

BoRa

Administrator
NBA Yönetimi, COVID Nedeniyle Takımlara Takviye İzni Verdi.
376

NBA’de son 2 haftada artan COVID vakaları sebebiyle NBA ve NBA Oyuncular Birliği, takımların bu tip durumlarda kadrolarına ekleme yapması konusunda anlaşmaya vardı.
Adrian Wojnarowski’nin haberine göre NBA Yönetim Kurulu’nun Cuma günü yaptığı toplantıda takım sahiplerinin, bu sezon erteleme ve maç iptallerinden kaçınmak için ne gerekiyorsa yapılması konusunda istekte bulunduğu belirtiliyor.
377
Önerilen planda çıkan ilk COVID vakasının ardından takımlara bir oyuncu ile 10 günlük sözleşme imzalama hakkı doğuyor. Ancak vaka sayısı eğer 2-3 ve 4’e çıkarsa takımlar kadrolarına 10 günlük oyuncu takviyesi yapma mecburiyetinde.
Bu plan doğrultusunda 10 günlük kontrata sahip olan oyuncular, takımların maaş bütçesinde bir yer kaplamayacak.
378
Örneğin Brooklyn Nets, COVID sebebiyle Langston Hall ile 10 günlük bir sözleşme imzalamıştı. Ancak lüks vergisi sınıfında olan Nets, bu eklemeden dolayı ekstradan 500.000 dolar daha ödemek zorunda kalacaktı.
379
Bu ekstra oyuncu eklemesinin olması için takımlarda en az 4 oyuncunun (COVID veya sakatlık veya her ikisi birden) kadro dışı olması gerekiyor. Ancak kadro dışında bulunan oyuncu sayısı eğer 5’e çıkarsa oyuncu eklemesi bir zorunluluk haline gelecek.
NBA’de şu ana kadar 84 vaka ortaya çıkarken 68’i Aralık ayında yaşandı. Son 3 günde ise tam 40 oyuncuya COVID teşhisi kondu.
Kadroda 8 sağlıklı oyuncusu olmayan Chicago Bulls‘un geçtiğimiz hafta 2 maçı, ileri bir tarihe ertelenmişti.
380
 
Üst