aŞk kanunLarı deqiŞiyorMu..?

BoRa

Administrator
Gençler, aşkta eskiye oranla daha muhafazakâr ve çıkarcı oldu. Eskiden aşkı “tutku” diye tanımlarken artık “sevgi saygı” diyor, aşk için hiçbir şeylerini feda etmeye de yanaşmıyorlar.
153

Gençler artık aşkta tutkuya değil, sevgi saygıya inanıyor. Duy da inanma, sanki bu gençlerin hormonları azalmış, büyük anneleri babaları gibi düşünmeye başlamışlar! Ayrıca pek de çıkarcı olmuşlar. Sevdikleri kişi için ne aileden, ne paradan ne de işlerinden vazgeçmeye niyetleri yok. Gençler eskiden aşklarını yüz yüze iletişimle dile getirirken şimdi telefonlarını kullandıklarını düşündüğümüzde ise yanılıyoruz. Telefonları, hayatlarının vazgeçilmezi, hatta neredeyse vücutlarının bir parçası ama duygularını tıpkı anketlerin yapılmaya başladığı 2006 yılından beri yüz yüze iletmeyi tercih ediyor, söyleyemiyorsa içinde saklıyor! Bir tek 2017 yılında telefon tercihi en yükSek çıkmış..
154

SEVGİLİM YERİNE AŞKIM
Gençler, aşkı bilimsel olarak da kanıtlandığı üzere, kalp üzerinden tanımlıyor. “Onu görünce kalbim çarpıyor, geceleri uyuyamıyorum, hep onu düşünüyorum” gibi yanıtlar herkes için geçerli. Ancak âşık oldukları kişiye eskiden “sevgilim” diye hitap ederken artık “aşkım” diyorlar!
155
Ah Mehmet Ali Erbil, Emel Sayın’a Aşkım Aşkım diye diye oldu bu! En beğendikleri dizi “Afili Aşk” olurken sinemada “Mucize 2: Aşk”tan etkinlenmişler. Dizilerdeki en beğendikleri aşk sahnesi ise “Mucize Doktor” dizisindeki “Dr. Ali” ile “Dr.Nazlı”’nın
156
birbirlerine dokunmadan dans ettikleri sahne! Tamam ben de beğenmiştim ama “Kadın Kokusu” filmindeki tango sahnesi çok daha seksi değil miydi gençler?
157
 
Üst